Ešte stále nám môžete darovať 2% (3%) z vašich daní, ak ste zamestnancom a daňové priznanie za vás podáva váš zamestnávateľ.

 

Počas existencie združenia sme aj vďaka dvom percentám uskutočnili projekty v oblasti ochrany kultúrneho a prírodného dedičstva, zmapovali sme množstvo informácii z histórie, prispeli k ochrane životného prostredia, vzdelávali deti v oblastiach zachovanie kultúrneho a prírodného dedičstva a vydali krásne knihy.

Aby sme vám proces darovania dvoch percent uľahčili, nižšie si môžete stiahnuť potrebné tlačivá. V prípade, že máte doplňujúce otázky k 2%, kliknite na www.rozhodni.sk alebo nám napíšte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. . Túto adresu použite aj v prípade, ak máte otázky k činnosti FONTISu alebo k použitiu 2%.

 

Údaje o prijímateľovi (o FONTISe):
Názov: FONTIS – občianske združenie
Sídlo: Lúky 1112/13, 952 01 Vráble
Právna forma: občianske združenie
IČO: 36109118
(SID nevypĺňate, netýka sa FONTISu!)

 

Ak ste požiadali svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň, vystaví vám tlačivo „Potvrdenie o zaplatení dane“. Z tohto „potvrdenia“ si vypočítajte:
a) 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku 2012 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3,32 €.
b) 3% z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2012 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín pre FONTIS a požiadate nás o Potvrdenie o výkone dobrovoľníckej činnosti. Ak ste poukázali 3% z dane, povinnou prílohou k Daňovému priznaniu je aj uvedené Potvrdenie, ktoré vám na požiadanie vydá FONTIS – stačí napísať na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript. alebo zatelefonovať na 0908784987.
Údaje o organizácii (FONTISe) napíšte do „Vyhlásenia“ spolu so sumou, ktorú nám chcete poukázať. Do kolónky „Rok“ sa píše „2012“. „Vyhlásenie“ je už predvyplnené. Obidve tieto tlačivá (Vyhlásenie aj Potvrdenie) doručte do 30.4.2013 na príslušný daňový úrad podľa vášho trvalého bydliska. Ak ste poukázali 3% z dane, povinnou prílohou k Vyhláseniu a Potvrdeniu o zaplatení dane je aj Potvrdenie o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti!!! Číslo účtu našej organizácie nepotrebujete ani nikde neuvádzate. Daňové úrady majú 90 dní od splnenia podmienok na to, aby previedli Vaše 2% (3%) v prospech nášho združenia.