23. januára 2022 - Venujte nám dve percentá z vašich daní!

Naše občianske združenie sa už vyše 20 rokov aktívne venuje mapovaniu regionálnej histórie Požitavia, záchrane kultúrneho a prírodného dedičstva Požitavia, organizuje akcie pre deti a dospelých zamerané na ochranu životného prostredia (napr. čistenie rieky Žitava, vzdelávacie dni pre žiakov základných a stredných škôl), stará sa o obnovu kultúrnych pamiatok a vydáva knihy mapujúce históriu a kultúrne dedičstvo Požitavia. 

Podporte nás a zapojte sa s nami do záchrany kultúrneho dedičstva Požitavia, do mapovania a uchovávania faktov a príbehov z histórie Požitavia.

Vaše 2% použijeme na obnovu židovského cintorína v Michali nad Žitavou, na vydania jedinečnej knihy Stredoveké Vráble a vydanie ďalších zaujímavých kníh. Ďakujeme Vám!

 

Ako poukázať 2-3%
Naše číslo účtu nepotrebujete, ani ho nikde neuvádzate, peniaze na náš účet uhradí daňový úrad. Vy platíte daň daňovému úradu.

Fyzické osoby poukazujú v roku 2022 2% z dane, dobrovoľníci môžu poukázať až 3% z dane.
Ak chcete poukázať 3% z dane, povinnou prílohou k Vyhláseniu a Potvrdeniu o zaplatení dane (u zamestnancov) resp. k daňovému priznaniu (ak si sami podávate daňové priznanie) je aj Potvrdenie o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti. FONTIS toto potvrdenie našim dobrovoľníkom a spolupracovníkom vystaví – kontaktujte nás na adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.

IČO prijímateľa sa do kolóniek vypisuje zľava.

 

Daňový úrad po kontrole údajov a splnení všetkých podmienok má zo zákona 90 dní na to, aby previedol sumy, ktoré ste poukázali, v prospech Vami vybraných prijímateľov (napr. nášho združenia).

Viac o systéme poukázania 2 (3%) dane nájdete na stránkach Finančnej správy.

 

Údaje o prijímateľovi FONTIS - občianske združenie:
Názov: FONTIS – občianske združenie
Sídlo: Lúky 1112/13, 952 01 Vráble
Právna forma: občianske združenie
IČO: 36109118

Pre zamestnancov prikladáme tlačivo, ktoré spolu s vyhlásením o zaplatení dane (ktoré vám odovzdá váš zamestnávateľ) pošlete na Daňový úrad do 30. apríla 2022 na ktoromkoľvek Daňovom úrade. Do tlačiva uvádzate iba názov nášho združenia (FONTIS - občianske združenie) a IČO (36109118).

 

Ďakujeme, že nám pomáhate a podporujete našu činnosť!